VIDEO: Praktyczne lekcje od Daymonda Johna! | Marcin Osman
Jak sprzedawać

VIDEO: Praktyczne lekcje od Daymonda Johna!

Czego nauczył mnie Daymond John amerykański self made milioner?

5 praktycznych lekcji, w nieco innej formie 

WŁĄCZ SOBIE DŹWIEK i JAKOŚĆ HD!

Podobało się? Udostępnij proszę dalej! 

ps.
Więcej o książce „Siła przedsiębiorczości, siła upadku:
https://www.osmpower.pl/daymondjohn
Pierwsza wysyłka książek 1 kwietnia, do tego czasu możecie ją zgarnąć taniej! 

 

Lekcje od Daymonda Johna

 

Nazywam się Marcin Osman i dzisiaj w zupełnie innym wydaniu – bez muszki, a może właśnie jeszcze więcej muszek opowiem Ci o niezwykłej książce autorstwa Daymond’a Johna czyli “Siła Przedsiębiorczości Siła Upadku”. Boom!

 

Lekcja 1

Im masz mniej zasobów tym jesteś bardziej zwrotny. Masz dużo – ciężej jest Ci sie poruszać, ciężej skręcać, ciężej jest dowozić efekty. Dlaczego? Bo masz zbyt duże obciążenia. Małe zasoby, małe narzędzia – większa zwrotność. I dotyczy to zarówno małego jak i dużego. Rozrastasz się – uważaj, wpadniesz w pułapkę a może nie? Może się wywrócisz? Może rozwiniesz? Ja i Daymond John rekomendujemy -> działaj ostrożnie, na małych kosztach i zwróć uwagę, gdy rośniesz, gdy robisz się ociężały, opasły – robisz się mało zwrotny.

 

Lekcja 2

Każdy może rozpocząć biznes i nie potrzebuje do tego na start nic oprócz czego? Motywacji, akcji, ognia w dupie (trzeba tak to nazwać) i powera do tego żeby ten cel realizować. Jaka będzie tego cena? Ogromna! Jeśli jesteś w stanie ją zaakceptować to Ci się uda. Jak nie Daymond John mówi żebyś lepiej nie zaczynał. Ja tak samo mówię. Jeśli boisz się zapłacić cenę przedsiębiorczości, czyli bycia niewyspanym, bycia niezadowolonym, bycia styranym, bycia między klientem, dostawcą w całym tym kotle ofiarą – na początku przynajmniej, nie bierz się za biznes ale nie mów, że potrzebujesz pieniędzy żeby go rozpocząć.

 

Lekcja 3

Robić zasobami które już masz! Nie skupiaj się na tym czego nie masz – skupiaj się na tym co masz dzisiaj, tu i teraz i to właśnie wykorzystuj aby budować swoje przewagi konkurencyjne. Wiem to brzmi naiwnie, brzmi to banalnie ale pytanie czy tak właśnie jest czy nie? Nie szukaj zasobów. Skup się na tym co masz tu i teraz i za pomocą tego zbuduj swój biznesowy wehikuł. Daymond John i ja. Dlaczego jesteśmy w bluzie? Dlaczego on sprzedawał bluzy ze swoimi kumplami z bagażnika pod stadionem? Bo tak zaczynaliśmy. Ta bluza nie jest przypadkowa. Ta bluza jest po to żeby pokazać Ci że muszki, koszule są na później. Na początku jest zapierdziel i handlowanie książkami, bluzami, T-hirtami pod stadionem. Nie ma stadionu? To jedź tam gdzie jest stadion. Ale rozpocznij z tym co masz z bagażnika swojego samochodu.

 

Lekcja 4

Wydaje Ci się, że potrzebujesz wiedzy, doświadczeń, czegoś więcej. Nie prawda! Potrzebujesz tylko więcej robienia dzisiaj, tu i teraz. On to zrobił, ja tak robię, też tak możesz zrobić. Co znaczy więcej robienia? Więcej robienia oznacza 10% czasu się uczę, 90% czasu robię. Odwrotnie masz? Zmień proporcje!

 

Lekcja 5

Łamanie schematu. Robienie tego samego w innym kontekście, w innej formie, w innym środowisku. Książka, Osman ten sam, inna bluza, inny strój – zupełnie inny odbiór. Można inaczej? Jasne! Jak się wyróżnić? Różnorodnością, przeplataniem, kombinowaniem, zmienianiem, dopasowywaniem, patrzeniem co szokuje, co zadziwia. Jak ja jestem bez muszki – wszyscy pytają gdzie jest muszka? Jest cała bluza w muszki! W miejscach w których są klienci.

 

Lekcja 6

Najlepsza rada ode mnie, od Daymond’a i od Casey Neistat – nie słuchaj naszych porad. Udowodnij nam swoim działaniem, że to co robisz jest efektywne i skuteczne. Napisz swoją książkę, zrób swojego vloga, zrób swoje szkolenie, zrób swój biznes! Dlaczego? Wyniki mówią znacznie głośniej niż strój, książki i autorytet.

 

Lekcja 7

Upadniesz. Na 100%. Nie ma innej możliwości. Pytanie tylko kiedy i jak szybko się z tego podniesiesz? Budując swój biznes przygotuj się na to, że będą faile, upadki, trudności ale pamiętaj, że właśnie dzięki sile przedsiębiorczości sile upadku, która jest wspólną siłą dla każdego biznesu który rozpoczynam od zera, będziesz w stanie sobie z tym poradzić. Nie możesz bazować na motywacji “I can do it!”, “I can do it!” ale z drugiej strony nie możesz tego robić bez tej motywacji, że “You can do it!”. Ale pytanie czy się motywujesz, inspirujesz i czy działasz. To jest ta różnica. “The power of broke” w oryginalnym tytule “Siła przedsiębiorczości Siła upadku” w polskim tytule, to książka która pokazuje Ci że możesz zrobić biznes nie mając nic. Mało tego pokazuje Ci pułapki w jakie na pewno wpadasz mając biznes bardzo duży. Więc jeśli nie masz biznesu łap tą książkę. Może ta książka wybije Ci z głowy robienie biznesu? Masz swój biznes? Jesteś prezesem, właścicielem, masz milion pracowników – tym bardziej potrzebujesz tej książki. Zobaczysz jak bardzo łatwo jest popełniać błędy będąc na szczycie.
Marcin Osman, Daymond John -> “Siła Przedsiębiorczości Siła Upadku”.

Newsletter

Bądźmy
w kontakcie

Zapisz