VIDEO: Lekcje biznesu od Marka Cubana! | Marcin Osman
Jak sprzedawać

VIDEO: Lekcje biznesu od Marka Cubana!

Lekcje biznesu od amerykańskiego miliardera Marka Cubana w pigułce!  

Jeśli widzisz wartość, udostępnij proszę dalej! 

ps.
Książka Cubana:
https://www.osmpower.pl/…/Jak-grac-zeby-wygrac-w-biznes…/216

<div style=”position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%”><iframe src=”https://www.youtube.com/embed/neT-sO452-w?ecver=2″ width=”640″ height=”360″ frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen></iframe></div>

 

Nie wiem, czy widziałeś program o nazwie „Shark tank”. Jest to program amerykański, w którym jurorzy, superprzedsiębiorcy, oceniają pomysły osób, które nie mają pieniędzy, ale maja superprzedsięwzięcia, superprojekty, superpomysły na biznes. Jednym z jurorów jest Mark Cuban, osoba absolutnie niezwykła, która napisała książkę pod tytułem „Jak grać, żeby wygrać w biznesie?”. Dlatego w dzisiejszym wideo pokażę ci główne lekcje, jakie ja wziąłem od Marka Cubana.

Lekcja numer 1 od Marka Cubana: zrób tak, aby ktoś płacił ci za naukę. W jaki sposób? Najprostsza opcja: zatrudnij się w firmie, w której możesz się bardzo nauczyć i wykorzystaj to do tego, aby się rozwijać. Niech ktoś inny płaci za twoje błędy. Wcale nie trzeba otwierać biznesu od samego początku, możesz go otworzyć równie dobrze po roku, dwóch, trzech, piętnastu latach pracy u kogoś.

Mark Cuban mówi również o tym, że wysiłek jest jedyną rzeczą, która możesz kontrolować, rzeczą, która możesz budować swój biznes i budować nią przewagi konkurencyjne. Czyli zainwestuj wysiłek i energię w to, żebyś rozwijał swoją firmę. Im więcej go włożysz, tym większe szanse na to, że osiągniesz sukces. Nie ma gwarancji na to, ale zwiększasz prawdopodobieństwo. Czemu? Bo większości ludzi się nie chce, większość ludzi nie chce inwestować swojego czasu, energii w długoterminowe cele i biznesy.

Kolejna lekcja. Mark Cuban sprzedał dużo swoich firm, zrobił duże exity i on rekomenduje, abyś sprzedawał swoje firmy, produkty drogo. Oczywiście nie od samego początku, ale celuj w high, jak on to nazywa, czyli żeby celować w duże ceny, duże projekty i mieć świadomość tego, że sprzedając coś później, lepiej dopieszczonego, można z tego wyciągnąć większe profity przy jednoczesnym, zwinnym, konkretnym działaniu. I Mark jest ogromnym fanem „hustlerstwa”, jest hustlerem, sprzedawcą, osobą, która wie, że trzeba cisnąć.

Na wielu szkoleniach będziesz słyszał, szkoleniach, książkach, w Internetach, że musisz się skupić na jednym celu, a Mark Cuban mówi: „Nie, dywersyfikacja”. Różne projekty, ale w tej samej dyscyplinie biznesu. To, co ja robię, to są książki, szkolenia, rozwój, ale wszystko oparte jest na sprzedaży online. To jest moja dywersyfikacja, więc pomyśl, co może być twoją dywersyfikacją, przy jednoczesnym zachowaniu tego samego kierunku i skupienia.

Słyszałeś pewnie zdanie, że trzeba zaczynać z wizją końca. Cuban mówi, że jak najbardziej tak, ale nie można skupiać się tylko i wyłącznie na celu końcowym, bo również ta droga, którą trzeba przejść jest bardzo istotna i to jest kolejna lekcja od Marka Cubana.

Nikt tak jak Mark Cuban doskonale nie zna strategii, która polega na tym, że musisz być krzykaczem, musi cię być wszędzie pełno, musisz wychodzić ludziom z lodówki, musisz krzyczeć, musisz komunikować siebie. My, Polacy, mamy z tym problem, uważamy się, że to nie jest dobre, niedoskonałe, Amerykanie mówią co? że ich projekt jest najlepszy na świecie. Więc pytanie do ciebie: czy ty powiesz o swoim produkcie i firmie, że jest najlepszy?

Kolejna lekcja. Mark Cuban, wielki, potężny gość, a jedną z jego strategii jest: uzyskaj darmową ekspozycję, darmowy ruch. Nie wiem, czy wiesz, ale Mark Cuban, podkreślę, ogromny gość, brał udział w programie „Taniec z gwiazdami”. I co? Tańczył fokstrota, salsę i inne tańce. On, poważny przedsiębiorca, a może właśnie nie poważny przedsiębiorca wiedział, jak nawet dla niego istotna jest darmowa ekspozycja, którą zapewniło mu wzięcie udziału w ogólnoświatowym programie amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”.

Pewnie wiesz, że trzeba swój biznes znać na wylot. Ale pytanie: czy to robisz, czy masz tego świadomość? Mark Cuban bardzo mocno ciśnie swoich ludzi, którzy chcą od niego pozyskać inwestycje, czy swoich pracowników, żeby na wylot znali biznes, w którym pracują, żeby na wylot znali biznes, który tworzą. Bez tej dogłębnej wiedzy, jak ten biznes powinien wyglądać, jak działać, gdzie są klienci, ceny, produkty, dostawcy, nie ma możliwości otrzymania ani centa od Cubana. Dlaczego? Przedsiębiorca, który nie zna swojego biznesu, nie jest odporny na konkurencję. Lekcja? Znaj swój biznes na wylot.

Wszyscy o tym mówią: musisz być inny, musisz się wyróżnić, ale ty o tym wiesz. Ale czy to robisz? Ja się wyróżniam czym? Robię wideo, live’y, mam muszkę, uśmiecham się – te trzy, cztery proste rzeczy powodują, że jestem bardzo unikalny, wyjątkowy i zupełnie inny. A to, co ja robię, wcale nie jest niezwykłe. Tylko ja to robię. Więc jak robisz i opakowujesz to w inność, kolorowość, automatycznie budujesz swoje przewagi.

Jeśli podobały ci się te lekcje, moje, Marka Cubana i tej książki, to zamów sobie ją, albo nie zamawiaj, ale wdróż te lekcje, jakie ci przedstawiłem. Niby proste, ale jakże kluczowe dla biznesu, pozwalające bardzo mocno zbudować przewagi konkurencyjne.

Marcin Osman, Mark Cuban, „Jak grać, żeby wygrać w biznesie?”.

Newsletter

Bądźmy
w kontakcie

Zapisz