VIDEO: Lekcje biznesowe z Loro Parque! | Marcin Osman
Życie przedsiębiorcy

VIDEO: Lekcje biznesowe z Loro Parque!

A a dzisiejszym odcinku vloga z podróży:
– lekcje biznesowe z Loro Parque
– występy gościnne specjalnych gości

Owocnego oglądania!

ps.
Chcesz więcej?
https://osmpower.pl/…/Przedsiebiorca-w-podrozy-D.-Dudek…/177

 

Dzień dobry, dzisiejsze video nagrywamy z  Loro Parque na Teneryfie. Jest to park znany z pokazów show z udziałem zwierząt: delfinów, orek, fok itd. To pokazy, gdzie zwierzęta skaczą, tańczą, klaszczą. Przy okazji jest to też dawka edukacji pod kątem tego, które gatunki są wyginione lub zagrożone wyginięciem i w jaki sposób można je wspomagać.  

 

Jest to miejsce  bardzo ciekawe pod kątem biznesowym. Na każdym miejscu można spotkać mechanizmy biznesowe jak na przykład proste upsellingi, czyli kupno biletów na drugą wizytę, który musisz wykorzystać w ciągu 15 dni. Mój przedsiębiorczy umysł podpowaiadał mi Marcin będziesz sprzedawał bilety, ale ten bilet możesz kupić tylko na odcisk palca. Wchodząc do parku po raz drugi musisz pokazać swój paluch na czytnik kart po raz drugi.

 

Samą informacje o parku, dostaje się na każdym kroku. Jest wszędzie. Na billbordach, hotelach, na śmietnikach, wszędzie w miejscach publicznych możecie zobaczyć informację, znaczki. Oprócz tego dostajecie przy wejściu czapeczkę i po wyjściu wszędzie widzicie ludzi, którzy chodzą w czapeczkach Loro Parque. Można powiedzieć, że będąc na Teneryfie jesteście atakowani reklamą.  Aż trudno się oprzeć żeby nie skorzytać tak dużo komunikatów marketingowych dociera.

 

Plus w trakcie show  jest mnóstwo dodatkowych rzeczy możecie otrzymać: magnesy, koszulki, czapeczki, gadżety związane z parkiem. Nawet podczas pokazu papug jednym z zadań ptaków było pokazanie na mapie, gdzie są poszczególne wyspy i m.in. też zaznaczała gdzie jest Loro Parque. Oni wiedzą, że gadżety nie są one koniecznie traktowane jako przychód. Chodzi o to, by każdy miał rzecz związaną z  Loro Parque i chodził w niej po mieście. Wszędzie spotkacie się z siecią lokalnych dystrybucji. Bilety dostaniecie w sklepie, butiku, hotelu, punkcie turystycznym.

 

Czy jest możliwe żeby taki park powstał w Polsce?  Uważam, że tak. Ten park to takie zoo urozmaicone o pokazy zwierząt. Fajne jest też to, że cała wyspa rozumie, że jest to główna atrakcja i trzeba angażować się w rozwój tego biznesu. Park sprzedaje również bilety VIP, które obejmują możliwość zwiedzania, jedzenia w barach na terenie obiektu, plus można zobaczyć jak się przygotowuje pewne rzeczy dla zwierząt. Jak widzicie będąc w podróży nie skupiamy się tylko na walorach turystycznych miejsca, ale też zauważamy aspekty marketingowo-bizensowo-sprzedażowe.

 

Rozmawiałem ostatnio z kolegą, który mówił, że musi jechać na wakacje z ludźmi z którymi nie chce jechać. Pamiętajcie też, że podróżując nie musicie jeździć gdziekolwiek, z ludźmi z którymi nie chcesz jeździć. Ludzie uważają, że jeżdżą na workation i planują sobie dużo aktywności, a główną rzeczą na workation jest praca w podróży, a nie odwrotnie. Jeśli planujesz sobie miesięczne workation poczytaj naszą książkę „Przedsiębiorca w podróży„, która doprecyzuję, to, że w workation im mniej przemieszczania się, tym efektywniejszy będziesz miał czas jako przedsiębiorca.

 

Ja rekomenduje wybranie sobie jednej wyspy, obszaru, kraju i eksplorowanie go powoli, spokojnie przemierzając kilka, kilkadziesiąt kilometrów dziennie.  Nie branie sobie na workation Londynu, Rzymu, Malty, Hiszpanii na jeden miesiąc, bo się zajedziesz, a na pewno nie popracujesz.

 

Zauważyłem też, że jeśli się wdraża elementy nowych strategii do biznesu, to warto jest wdrożyć nie jeden wycinek, ale całość. Nie próbuj nowych mechanizmów testować w małym fragmencie. Weź cały mechanizm i przetestuj  na danej płaszczyźnie. Jeśli to video było dla Ciebie wartością udostępnij je dalej. Do zobaczenia niebawem.

 

Pozdrawiamy Marcin i Kamila.

Newsletter

Bądźmy
w kontakcie

Zapisz