VIDEO: Jak działać w biznesie ;) | Marcin Osman
Prowadzenie firmy

VIDEO: Jak działać w biznesie ;)

A w dzisieszym odcinku vloga:
Jak ja rozumiem przedsiębiorczość i drogę przedsiębiorcy?

Dajcie proszę znać czy taka forma video Wam odpowiada?

A jeśli chcielibyście abym nagrał jakieś video specjalnie dla Was, to napiszcie proszę w komentarzu na jakie pytanie miałbym Wam w nim odpowiedzieć!

A! No i jeśli Ci się podobało to udostępnij proszę dalej!

www.osmpower.pl

 

 

Cześć, nazywam się Marcin Osman i zapraszam Was do mojego kolejnego video. Nie wiem jak Was, ale mnie piękne miejsca inspirują. Inspiruje mnie zapach, woda, wiatr.
Dziś słuchałem kilku rzeczy, bo na wyjazdach staram się uczyć, obserwować czyjeś doświadczenia i wnosić je do moich projektów. Usłyszałem takie zdanie, że: „Jesteś albo think’ersem, albo do’ersem”, czyli albo myślisz o czymś, albo to robisz. Usłyszałem też rekomendacje, że najlepiej być trochę jednym i drugim. Mam wrażenie, że w moim przypadku workation to jest idealne połączenie think’ers z do’ers, czyli jak jestem poza wyjazdem bardzo dużo robię, natomiast na wyjazdach wakacyjnych jest znacznie więcej tego uczenia się, myślenia, chodzenia z zeszytem, w którym zapisuje swoje koncepcje, po to, żeby efektywniej je wdrażać po powrocie do domu.

W tym video chce się z Wami podzielić takim przemyśleniem, że wbrew temu co mi się wydaje a propo ciężkiej pracy, że trzeba cisnąć, ale jeśli nie będzie w tym czasu na zatrzymanie się pomyślenie, czy na pewno jest to mecz w którym chce brać udział, drużyna
z którą chce grać, góra którą chce zdobyć, to determinuje kierunek po powrocie do firmy.

Jeśli uznamy, że myśląc, planując, ucząc się też robimy, czyli jesteśmy do’ersem,
to oczywiście to ma sens. Blogami z podróży chcę Wam pokazywać różne perspektywy, myśli, po to, żebyście sami mogli wyciągnąć z tego wartość dla siebie albo lepiej mnie poznać albo jedno i drugie.

Sporo osób frustruje się tym, że konkurencja, środowisko w którym pracują popełnia błędy, czyli frustrują się tym, że ktoś inny źle działa. A ja sobie myślę, że to chyba dobrze, bo wtedy jest mi jeszcze łatwiej moją niszę, mój zakres, projekt w sposób bardziej konkretny realizować. Skąd ludzie w ogóle wiedzą co robi konkurencja, jeśli mogliby się w 100% skupiać na robieniu, a nie krytykować, czyli pokazywać konkurencji co dokładnie robią źle, dokładnie pokazywać co robią nie tak, by oni się mogli poprawić i żeby mi było ciężej jako przedsiębiorcy w tej samej branży. Nie rozumiem.

To co widzieliście, ten akt odwagi, głupoty, brawury, trochę zabawny, może nie. Pewnie większość z Was nie widziała powodu, po co schodziłem na ten stromy brzeg.  Zobaczyłem ten kawałek przedmiotu – spławika wędkarskiego i wydał mi się on doskonałą metaforą biznesu. Zobaczcie. Przedsiębiorca widzi coś, czego ktoś inny w ogóle nie widział, waży siły, dopadnie mnie woda czy nie, patrzy też na to, a może właśnie nie patrzy co ludzie o nim powiedzą. Najważniejsze jest to, żebym ja, jako przedsiębiorca widział w tym sens i działał tak, jak uważam, że jest skutecznie, konkretnie i tylko ja określam, czy cel po który idę, jest tym czego chce. Nie ktoś inny. Dla mnie wartościowe było ruszyć tyłek, iść tam i mieć dla Was ciekawą metaforę. Przedsiębiorcy potrafią widzieć to, czego inni nie dostrzegają, lekceważą. Przedsiębiorca to osoba, która określa cel, zauważa  go, realizuje ryzyko, podejmuje działanie. Przedsiębiorca podejmuje ryzyko, jak mówi Josh Altman skalkulowane, wynikające z jego doświadczania, umiejętności, odwagi, czasami nawet brawury, ale to on ponosi konsekwencje tego działania,
ale również nagrody. Widzę cel, kalkuluje ryzyko, podejmuje działanie, weryfikuje kurs
i tak dalej do momentu w którym będę mógł powiedzieć, że działa.

Jako materiał bonusowy jeszcze Wam podrzucę to, że żeby poszerzyć swoją strefę komfortu polecam Wam jedno proste ćwiczenie. Weźcie swój telefon, aparat, cokolwiek co nagrywa i nagrajcie siebie w miejscu publicznym: na ulicy, w hotelu. Zobaczycie jak bardzo jest to niekomfortowe dla Was, ile osób na Was patrzy. Im szybciej ten lęk przed nowym rozwiążecie, tym łatwiej będzie Wam później występować publicznie, nagrywać video
i ta wasza luźność będzie bardziej naturalna, a to przez to, że  przełamiecie obawę, co pomyślą o Was inni ludzie.

Jeśli widzicie wartość w tym video udostępnijcie nagranie.

Pozdrawiam Was! Marcin Osman.

Newsletter

Bądźmy
w kontakcie

Zapisz